Сьогодні, 22 жовтня, до Запоріжжя завітав лідер партії “Європейська Солідарність” п’ятий президент України Петро Порошенко. Як зазначив сам політик, мета приїзду – підтримати команду «Європейської Солідарності» у Запоріжжі перед виборами, які відбудуться 25 жовтня. Петро Порошенко за день встиг відвідати три локації: клініку «Святого Миколая», де він поспілкувався з ветераном АТО Олегом Данилевський та вручив йому подарунок, проспект Маяковського та «Запорозьку Січ». На двох останніх були присутні кореспонденти «RegionNews».

На другій зустрічі, яка відбулася на проспекті Маяковського, політик акцентував увагу на тому, що проукраїнським силам і патріотам потрібно об’єднатися, а запоріжцям підтримати на виборах команду єдиної проукраїнської парламентської партії “Європейська Солідарність”. Інакше реванш проросійських сил невідворотній.

«Нам треба зробити все можливе для того, щоб у Запоріжжі об’єдналися всі патріоти, всі хто проти ОПЗЖ і п’ятої колони, і всіх хто проти цієї зеленої нечесті, для того, щоб вони пройшли до міської ради й могли протистояти проросійським силам», – розповідає він.

Петро Порошенко звернувся до виборців з проханням підходити до голосування дуже виважено. У багатьох соціологічних опитуваннях у рейтингах лідирує саме ОПЗЖ, серед керівництва якої такі одіозні особистості, як Віктор Медведчук, Вадим Рабінович, Сергій Льовочкін та Юрій Бойко.

«Можливо, не всі виборці розуміють – не хочу образити простих людей, але верхівка Опозиційної платформи – це недруги України, це п’ята російська колона. І на їхніх же каналах ви можете бачити, як вони плазують перед Путіним, руку йому цілують – у найлютішого ворога України», – зауважує Порошенко під час виступу.

На думку, Петра Олексійовича, «Європейська Солідарність» є чи не єдиною політичною силою, яка гарантовано проходить до Запорізької обласної й міської ради:

«Тому не змарнуйте свій голос, не дайте розпорошити його на будь-які інші політичні проєкти. Бо ви думаєте, що ви не будете голосувати за них, а насправді ваш голос піде ОПЗЖ або «Слугам». Ми є ядром, навколо якого гуртуються проєвропейські патріотичні сили в усіх областях сходу і півдня України. Так є в Харкові, в Одесі, так і в Запоріжжі – тут є наша потужна, сильна проукраїнська команда».

По закінченні політичний діяч зауважив, що дуже любить бувати на проспекті Маяковського, коли приїздить до Запоріжжя. Насамперед через те, що поважає творчість російського радянського поета Володимира Маяковського.

«Це мій улюблений поет радянської епохи. А знаєте чому? А тому що він написав заповіт Путіну: «Товарищ москаль, на Украину шуток не скаль» (урирок з вірша В.Маяковського «Долг»). Не обійшлося й без цитування знаменитого уривку з вірша Михайла Лермонтова 1989 року:

«Прощай, немытая Россия,

Страна рабов, страна господ,

И вы, мундиры голубые,

И ты, им преданный народ».

Потім всіх бажаючих відвезли автобусом до «Запорозької Січі». Там Петро Порошенко більш детально представив членів своєї команди – Ігоря Артюшенка, Валерія Прозапаса, Олександра Лобаса, Євгена Панова, Олександр Константинов, Миколу Бєлого. Всіх інших попросив не ображатися, просто час обмежений, а команда велика.

«Єдина проукраїнська сила, парламентська коаліція, яка здатна боротися з Росією й ОПЗЖ. Останні активно мене критикують, та всю нашу команду, за наказом свого московського верховного головнокомандувача. Напевно, не кожен це чув, тому перекажіть всім, що «Слуга народу» вже заявив про те, що вони на Сході формуватимуть коаліцію з ОПЗЖ. Ну і щодо Запоріжжя. ОПЗЖ заявивши, що підтримують чинного мера Запоріжжя Володимира Буряка, не залишили сумніву, що «Єднання» об’єднається в майбутньому з ОПЗЖ. Тому ще раз! Не марнуйте та не розпорошуйте свої голоси”», – виголосив зі сцени Порошенко.

«Після формування нових місцевих рад необхідно одразу провести обов’язковий аудит на місцях. Перевірити кожну копійку, яку вони розкрадали. Перерозподілити місцевий бюджет, щоб облаштувати додаткові місця в лікарнях. І не ліжка розставити, а забезпечити усім необхідним – від ліків до запасів медичного кисню, станції і реанімаційне обладнання», – продовжує він.

Політик розкритикував центральну владу за провалену боротьбу з коронавірусом. Попри всі завірення, з’ясувалося, що Україна не готова протистояти інфекційному вірусу. Під загрозою опинилися не лише пацієнти, для яких немає місць в лікарнях, необхідних медикаментів, а й самі лікарі.

«Забезпечити захист лікарів, причому і в державних, і в комунальних, і в приватних клініках. Якщо сімейні лікарі приймають тих, хто з ними уклав угоду, вони так само працюють з коронавірусом. Мені байдуже, до якої форми власності належить лікарня, треба захистити лікаря. Тим більше, що там лікар як мінімум працює не менш ефективно», – розповів Петро Олексійович, що потрібно зробити після виборів.

Експромтом на сцену покликали маленьку дівчинку Василинку, яка прийшла на мітинг в кепці з логотипом «ЄС». Петра Порошенко це зворушило:

«Вона каже, що її звати Василина. Вона дуже скромна і дуже сором’язлива. Але там, де ви побачите «Європейська Солідарність», сміло можете ставити – хто хоче галочку, хто хоче хрестик – але це є символ нашої перемоги. Запам’ятайте! Василино, ти за кого? За «ЄС»? Так! Беріть мудрий приклад з Василини»

В кінці всі заспівали Гімн України. Петра Порошенка довго не відпускали люди, майже всі хотіли зробити з ним селфі. Попри втому політик нікому не відмовляв.