Сьогодні, 30 вересня, під стінами Запорізької міської ради відбулася акція під назвою: «Буряка до відповіді!». Кандидат на посаду голови міста від «Європейської Солідарності» Валерій Прозапас хотів напряму звернутися до чинного мера – Володимира Буряка та запропонувати йому відкриті дебати.

“За останні роки до нього накопичилось чимало питань, однак він на них не поспішає відповідати. Навпаки, всіляко уникає журналістів” – каже Прозапас

Попри дощ, люди все ж почали збиратися о 10:30 на проспекті Соборному, 206 (біля міськради). Валерія Прозапаса прийшли підтримати поплічники з партії. На заході були також присутні небайдужі громадяни та журналісти.

На початку спітча кандидат в мери наголосив, що за всі ці п’ять років чинний мер жодного разу відкрито не спілкувався з пресою, ніколи не реагував на скандали пов’язані з корупцією, що наштовхує на певні роздуми:

«Чому при рекордних, внаслідок реформи децентралізації, бюджетах у міста постійно зростає борг? Чому за рейтингом конкурентоздатності Запоріжжя опинилося на третьому місці, тільки знизу? Це ганебно. Хто має за це нестиме відповідальність? Цікаво, як тоді можна трактувати гасла на білбордах Володимира Буряка – «Продовжимо розпочате». Будемо йти до останнього місця?

Чому немає коментарів та відповідної реакції на постійні корупційні скандали. Також на опубліковані факти зловживань місцевим бюджетом, в різних сферах – будівництві, закупівлі обладнання, навіть в дитячому харчуванні. Чому не звільняють одіозних чиновників. Взагалі виникає питання: а чи самостійний наш міський голова в прийнятті кадрових рішень?

Я переконаний, що відвертої розмови їм уникнути не вдасться. Й мені дуже шкода, що вони її відкладали раніше і намагаються відкласти зараз не дивлячись на передвиборчий процес. Тому ми сьогодні з вами тут!» – каже присутнім Прозапас. 

По закінченні промови й спілкування з представниками ЗМІ, Валерій Прозапас намагався потрапити на сесію Запорізької міськради, щоб особисто вручити Володимиру Буряку «повістку» на дебати, бо ж мер особисто  не вийшов. Але, його не пустила охорона, посилаючись на карантинні заходи.

«Бачите, у нас фестивалі, форуми проводять, де збирається купа людей, а от на сесію не пускають. Але нічого. Ми законослухняні громадяни, галасу вчиняти не будемо. Попорошу свого друга Олександра Константинова вручити «повістку» замість мене» – на закінчення сказав Валерій Миколайович. 

Вже пізніше, під час сесії Запорізької міської ради Олександр Константинов передав міському голові “повістку”, той відреагував у своїй манері – мовчки та без емоцій.