“ДТЕК Енерго” розробляє пропозицію про реструктуризацію та запровадження тимчасового мораторію на виконання зобов’язань. 28 березня на сайті компанії з’явилося відповідне повідомлення, зокрема там зазначили:
“В умовах наростаючої економічної кризи, викликаної пандемією коронавірусу COVID 19, падінням світових фінансових ринків і обвалом цін на сировинні товари, з метою мінімізації негативних економічних наслідків ДТЕК Енерго вживає надзвичайні заходи”
У повідомленні “ДТЕК Енерго” попереджає кредиторів, що не сплатить ні відсотковий купон 1 квітня 2020, ні відсотки по банківському боргу 31 березня 2020. Всі подальші виплати будуть здійснюватися у відповідності до умов реструктуризації боргів.
Подібні заяви, як правило викликають масу запитань та припущень. Невже все настільки погано і Україна знову заходить у глибоку кризу?
Що означає призупинення ДТЕК Енерго виплат купона за єврооблігаціями та процентів за банківським боргом. Чи можна говорити про банкрутство та дефол, – пояснили фахівці Tax&Customs Legal Bureau.

Багато ресурсів поширили новину про призупинення виконання грошових (фінансових) зобов’язань корпорацією, намір реструктуризувати відповідні виплати, в деяких джерелах з’явилися слова банкрутство та дефолт…

Такі думки передчасні

Судячи з повідомлення на офіційному сайті компанії, мова йде виключно про купон за євроблігаціями та проценти за зобов’язаннями перед банками

Єврооблігації – це “звичаєва” назва цінних паперів, які випускаються, як правило, урядами та компаніями (емітенти) в іноземній валюті та розміщуються, як правило, інвестиційними банками (андеррайтери) серед інвесторів. Купон – це процент за облігацією
І інвестори, і андеррайтери – нерезиденти, оскільки для залучення вітчизняних ресурсів існують інші механізми. Виходячи з цього, ДТЕК Енерго прийняло рішення про призупинення виплат тільки перед іноземними інвесторами – власниками єврооблігацій, а також банками і тільки в частині процентів

Держава, звісно ж, за цими зобов’язаннями не відповідає, тому вплив на економіку таке рішення матиме опосередковане. В принципі, і дефолт, і одностороннє призупинення виплат тягнуть перемовини з кредиторами щодо подальших заходів. Однак дефолт, тобто НЕМОЖЛИВІСТЬ виконатувати свої зобов’язання, з більшою ймовірністю може тягнути початок принаймні досудових санаційних (оздоровчих) процедур, а у найгіршому випадку – процедури банкрутства.

Рішення про неможливість ДТЕК Енерго не оголошувала. Перемовини з кредиторами щодо договірної реструктуризації – поширена практика, проте публічне оголошення про це привертає увагу до серйозності проблеми, хоч і не критичності…