Учасник антитерористичної операції, офіцер запасу, волонтер та підприємець Валерій Прозапас розказав сьогодні запоріжцям про те, що бачив на власні очі у 2014 році та що бачить зараз. Також відповів на найбільш болючі та гострі запитання, які турбують українське суспільство.

Вчора, 22 лютого у Запоріжжі відбулася тематична зустріч під символічною назвою “”Сильна армія – запорука Незалежності”. Зала була заповнена ветеранами АТО, волонтерами, підприємцями та звичайними запоріжцями, яким небайдужа доля української армії та України загалом. Головним спікером був Валерій Прозапас, до розмови також активно долучався В’ячеслав Зайцев, якого запоріжці знають як відважного кіборга, що захищав Донецький аеропорт.

Захід розпочався з хвилини мовчання, спікер попросив присутніх вшанувати пам’ять українців, що віддали свої життя захищаючи Україну від окупанта.

Друга частина зустрічі перетворилася на жвавий  діалог. Активність та конструктивні промови присутніх свідчать  про усвідомленість суспільством того, що українська армія має сьогодні досвідченого та надійного Головнокомандувача, який зробив практично неможливе – за 4 роки збудував сильне та оснащене всім необхідним військо.

На відміну від 2014 року сьогодні українці довіряють армії найбільше, пишаються нею як ніколи раніше і це беззаперечна заслуга діючого президента Петра Прошенка.

Власне на відмінностях тоді і зараз акцентував свою увагу Валерій Прозапас під час свого виступу. На початку війни він був серед захисників України, а після мобілізації зайнявся волонтерською діяльністю і вже у іншому статусі відвідував гарячі точки, тож про зміни, що відбулися він знає не з розповідей, а з власних спостережень.

“Зміни насправді колосальні. В Україні розпочалася війна у той час, коли української армії практично не було. Українці цього не знають, але боєздатних військових у 2014 році було всього лише якихось 5 тисяч. Нашу армію роками системно знищували ті ж сам росіяни, або їхні маріонетки у високих кабінетах. За 4 роки ми зробили нереальний крок вперед і зараз ми маємо успішну та сильну армію, яка продовжує прогресувати! Повірте мені, я знаю, що кажу, адже бачив життя військових і в 90-ті роки і в пік бойових дій в 2014 році. Те, що ми зараз маємо – це спільна перемога Президента та народу України. Наша нова армія кардинально змінилася і це бачать в усьому світі. Коли я дізнався, що українська армія потрапила до ТОП-10 найсильніших армій Європи, я ще раз впевнився, що ми маємо чим пишатися. За 27 років Незалежності України по-справжньому за армію почали піклуватися лише останні 4 роки. За цей невеличкий, проте дуже показовий період, керівництву країни вдалося відновити обороноздатність, збільшити чисельність військ, забезпечити їх новою військовою технікою, зброєю та необхідними речами”, – розповів Валерій Прозапас. “

Військовий з досвідом вважає, що Україна неодмінно повинна стати повноцінним членом НАТО, лише колективна безпека зможе захистити Україну від агресивного сусіда, який тільки чекає слушного моменту, що завдати чергового удару.

“Спостерігаючи за діями Росії я впевнено можу сказати, нам не можна зараз змінювати Головнокомандувача українським військом, тим паче – він єдиний у кого є досвід протистояти політичним та інтригам, брехні та агресії нашого північного сусіда. Ціна помилки може бути дуже високою, особливо звертаю на це увагу запоріжців, бо наступний удар може бути розрахованим саме на нас. Згадайте той час, коли ми пропустили у місті пам’ятник Сталіну, потім антиукраїнську  місцеву владу та і центральну теж,  “смотрящого”,  який обкрадав запоріжців протягом багатьох років. Далі, нагадаю вам, була “яєчна неділя”, яка показала нам – розслаблятися не можна. Так само зараз, давайте будемо разом на сторожі, аналізуймо та робімо висновки. Росія бере все, що образно кажучи, криво лежить, а це значить, що від самого суспільства теж багато залежить” – зазначив Валерій Прозапас.

Після основної доповіді учасники зустрічі поставили багато питань офіцеру, але головним було: коли в Україні завершиться війна?

“Війна розпочалася не в 2014 році, а більше 100 років тому. Вона ніколи не закінчувалась і може продовжуватися ще десятки років. Війна з Росією може припинитися тоді, коли зникне держава Україна, чого дуже прагне країна-агресор. Проте, цього ніколи не буде! Україна встала з колін і почала давати відсіч ворогам, захищаючи свій народ”, – наголосив учасник АТО.

Присутні запитали у спікера: а чого зараз не вистачає українській армії?

“Найперше, армії бракує абсолютної та безапеляційної підтримку українського народу. Соціологія показує, що українці довіряють армії, але у той же час, вони дозволяють собі або своєму оточенню негативно висловлюватися про військових та людини, що керує цією армією. Ми мусимо розуміти – армія має бути поза політикою, ці дві сфери треба чітко розділяти. В армії є Головнокомандувач, українці поклали на нього відповідальність за безпеку держави, а тому мають довіряти тим стратегічним рішенням, які приймає Президент. Йому  та міжнародним військовим радникам видніше, яку стратегію обрати для абсолютної перемоги України. Тільки так, як показує історія воєн у світі, можна виграти війну.

Армії також не вистачає економічної стабільності, втім, її ознаки ми вже зараз бачимо і не дай Боже нам це втратити.” – заявив офіцер запасу.

В контексті сказаного запорізький депутат міської ради В’ячеслав Зайцев закликав українців працювати та орієнтуватися на майбутнє. Займатися власною освітою та патріотичним вихованням молоді.

 “Я постійно відвідую школи для національно-патріотичного виховання у молодого покоління високої патріотичної свідомості, любові до Батьківщини, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України. Це є важливим і ми повинні разом працювати у цьому напрямку. Нове покоління буде ще більш патріотичним, а ніж ми зараз і це зробить націю ще сильнішою” – зауважив учасник АТО та депутат Запорізької міської ради від фракції “Солідарність”.