Аналітики показали, чим займалися народні обранці нинішнього складу ВР

Експерти назвали найбільш дисциплінованих парламентарів

Портал VoxUkraine опублікував декілька фактів про чинне скликання Верховної Ради України. Зокрема, аналітики озвучили статистику відвідування засідань окремими обранцями та депутатськими групами і фракціями, відсоток відмов від участі у голосуванні парламентарів та загальну кількість зареєстрованих законопроектів за всі чотири роки роботи діючого парламенту.

Експерти зазначили, що саме чинне скликання Ради є найбільшими законотворчими «спам ерами». Так, за 4 роки в Раді зареєстрували понад 7 тисяч законопроектів, що означає, що за рік вносилось більше ніж 1,5 тис. законопроектів. Цілком логічно, що лише 12% проектів в результаті підписуються Президентом України та набувають статусу закону.

Що стосується дисциплінованості народних обранців, то в середньому кожен парламентар прогулює близько 20% засідань. Тим не менше, факт знаходження депутата у сесійній залі зовсім не гарантує його активне голосування по суті розгляду питань з порядку денного.

Так, при середній відвідуваності засідань Ради в 79%, парламентарі примудряються ігнорувати понад 50% голосувань. Найбільш дисциплінованими обранцями є представники Народного фронту та «Блоку Петра Порошенка «Солідарність». Представники цих фракцій парламентської коаліції в середньому відвідують 86% та 82% пленарних засідань відповідно.

Серед лідерів з депутатської дисципліни є чотири обранці, які не пропустили жодного з пленарних засідань. Це представники Народного фронту Михайлов Побочіх та Федір Бендюженко. З пропрезидентської політичної сили 100% засідань відвідали Ольга Червакова та Голова Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенко «Солідарність» Ігор Артюшенко.

До слова, також запорізький парламентар входить і у першу десятку найбільш корисних для проведення реформ в Україні членів Верховної Ради України.

Серед найбільших прогульників аналітики порталу називають Дмитра Яроша (97%), Ярослава Москаленка (95%) та Сергія Клюєва (91%).

Зрештою, також експерти зазначають, що статистика свідчить про те, що депутати-новачки набагато активніше підтримують прогресивні законопроекти, ніж їх колеги, що знаходяться у залі вже не перше скликання. Так, досвідчені депутати мають рейтинг корисності для реформ на рівні 46%. В той же час, депутати, що вперше потрапили до складу ВР, отримали середній рівень корисності у 68%.

Найбільш ефективним законотворцем аналітики визнали Президента України Петра Порошенка. Так, станом на січень 2018 року 110 законопроектів, внесених головою держави, набрали чинності як закони. Це становить 78% з усіх внесених президентом до Ради законодавчих ініціатив.