Сьогодні, 3 грудня у Верховні Раді зареєстрували законопроект, який передбачає припинення Договору про дружбу і співробітництво з Росією.

Пропозицію вніс президент України Петро Порошенко.

Ще 28 серпня президент  заявив, що Україна юридично готова до припинення договору про дружбу з Росією, укладеного у 1997 році.

В Адміністрації президента РФ назвали «нерозумним» можливий вихід України з угоди про дружбу з Росією.

6 вересня Рада національної безпеки та оборони підтримала пропозицію президента щодо непродовження Договору про дружбу з Росією на наступні 10 років.

У вересні 2018 року Україна не продовжила дію Договору про дружбу з Росією на наступні 10 років. пише Громадське.

Договір про дружбу і партнерство між Україною і РФ був підписаний 31 травня 1997 року. Верховна Рада ратифікувала договір 14 січня 1998 року, Держдума — 25 грудня 1998 року. Договір набув чинності 1 квітня 1999 року.

Згідно зі статтею 40 договору, його укладено терміном на 10 років. Дія договору автоматично продовжується на наступні 10-річні періоди, якщо жодна зі сторін не заявить про своє бажання припинити його дію не менше ніж за 6 місяців до закінчення 10-річного періоду.

Згідно з Угодою про дружбу, між країнами закріплювався принцип «стратегічного партнерства, визнання непорушності наявних кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємної зобов’язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці один одного».

У січні 2018 року у Держдумі РФ заявили, що хочуть денонсувати договір про дружбу РФ та України в частині визнання кордонів.