Україна проситиме закрити Босфор для російських кораблів, – командувач ВМС ЗСУ

Командувач ВМС Збройних сил України Ігор Воронченко повідомив, що Україна проситиме світову спільноту закрити Босфор для російських кораблів. Про це адмірал сказав під час виступу на Другій Міжнародній конференції з питань морської безпеки, передає ВВС.

“У зв’язку з цим і нормами конвенції Монтре, а саме – 19-й пункт, будемо намагатися просити закриття протоки Босфор у Турецькій Республіці для того, щоб росіяни знали, як порушувати норми міжнародного права.

Я висловлюю впевненість у тому, що світова спільнота все ж таки ухвалить рішення і визнає, що була проведена агресія проти України.”, – заявив Воронченко.

Командувач ВМС підкреслив, що Україна зараз захищає не тільки себе, але і західний світ.

“Російська Федерація намагається встановити і поширити своє домінування в Балтійському морі, в Арктиці, на Середньому і Далекому Сході”, – додав адмірал.

В свою чергу представник президента України у Криму Борис Бабін зазначив, що право закривати або відкривати протоку в односторонньому режимі має тільки Туреччина, а не світова спільнота. Згідно з конвенцією Монтре, яка в 1936 році відновила суверенітет Туреччини над протоками з Чорного в Середземне море, Туреччина у разі участі у війні, а також якщо вона вважатиме, що їй безпосередньо загрожує війна, має право дозволяти або забороняти прохід через протоки будь-яких військових кораблів.

“Інші країни, якщо блокуватимуть Босфор, то я не думаю, що це повністю відповідає нормам міжнародного морського права, тому що це фактично оголошення війни вже Туреччині, це вже конфлікт з Туреччиною. Тому тут ключі від Босфору – в Анкарі та формально, так, Туреччина має право це робити, але чи має вона підстави юридично це робити?”, – сказав Бабін.

За його словами, питання про можливе закриття Босфорської протоки залежить від позиції МЗС різних країн, передає InfoResist.

“Я буду в понеділок у Стамбулі, коли я прилечу, може, щось нове розповім”, – додав представник президента.

Нагадаємо, 25 листопада прикордонний корабель РФ протаранив три українських військових кораблі в Азовському морі. Відомо, що 2 малих броньованих артилерійських катери та рейдовий буксир ВМС ЗСУ переходили з порту Одеси до порту в Маріуполі планово та відповідно до міжнародних норм.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану строком на 30 днів у таких областях, як Вінницька, Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

 27 листопада підконтрольний Росії Київський райсуд Сімферополя заарештував 12 із 24 затриманих українських військових моряківЗаарештованим російським судом у Сімферополі українським морякам загрожує до 6 років позбавлення волі.

Читайте також: