Названі переможці премії “Оскар” 2018

"Оскар"
Фото: REUTERS

У ніч з 4 на 5 березня у Лос-Анджелесі відбулася 90-а церемонія вручення “Оскара”. Американська кіноакадемія обрала найкращих представників кіноіндустрії, які отримали статуетки за досягнення 2017 року.

Фото: Google.com

Цьогоріч найбільше номінацій (13) отримав фільм “Форма води” Гільєрмо дель Торо. Саме ця стрічка й стала головним тріумфатором “Оскару”, зібравши 4 нагороди.

Три “Оскари” отримала військова драма “Дюнкерк”, по два у “Трьох білбордів”, “Темних часів” та “Коко”. Всього ж було вручено 24 статуетки, а також ще 4 почесні “Оскари”.

Повний список номінантів та лауреатів “Оскара” 2018:

Найкращий фільм

Переможець: "Форма води"

Номінанти:
"Клич мене своїм ім'ям"
"Темні часи"
"Дюнкерк"
"Геть"
"Леді Берд"
"Примарна нитка"
"Секретне досьє"
"Три білборди на кордоні Еббінг, Міссурі"

Кращий актор

Переможець: Гарі Олдман - "Темні часи"

Номінанти:
Тімоті Шаламе - "Клич мене своїм ім'ям"
Деніел Калуя - "Геть"
Дензел Вашингтон - "Роман Ізраел, Esq"
Деніел Дей-Льюїс - "Примарна нитка"
Фото: REUTERS
    Найкращий актор другого плану

Переможець: Сем Рокуелл - "Три білборди на кордоні Еббінг, Міссурі"

Номінанти:
Віллем Дефо - "Проект Флорида"
Вуді Харрельсон - "Три білборди на кордоні Еббінг, Міссурі"
Річард Дженкінс - "Форма води"
Крістофер Пламмер - "Всі гроші світу"
 
  Найкраща актриса

Переможець: Френсіс Макдорманд - "Три білборди на кордоні Еббінг, Міссурі"

Номінанти:
Саллі Хокінс - "Форма води"
Марго Роббі - "Тоня проти всіх"
Сірша Ронан - "Леді Берд"
Меріл Стріп - "Секретне досьє"
Фото: REUTERS

  Найкраща актриса другого плану

Переможець: Еллісон Дженні - "Тоня проти всіх"

Номінанти:
Мері Джей Блайдж - "Ферма" Мадбаунд "
Еллісон Дженні - "Тоня проти всіх"
Леслі Менвілл - "Примарна нитка"
Лорі Меткаф - "Леді Берд"
Октавія Спенсер - "Форма води"

   Найкращий режисер

Переможець: Гільєрмо дель Торо - "Форма води"

Номінанти:
Крістофер Нолан - "Дюнкерк"
Джордан Піл - "Геть"
Грета Гервіг - "Леді Берд"
Пол Томас Андерсон - "Примарна нитка"

Фото: REUTERS
  Найкращий фільм іноземною мовою

Переможець: "Фантастична жінка"

Номінанти:
"Про тілі і душі"
"Образа"
"Нелюбов"
"Квадрат"
 
  Найкращий композитор

Переможець: Олександр Деспла, "Форма води"

Номінанти:
"Дюнкерк"
"Примарна нитка"
"Зоряні війни: Останні джедаї"
"Три білборди на кордоні Еббінг, Міссурі"

   Найкращий оригінальний сценарій

Переможець: "Геть"

Номінанти:
"Любов - хвороба"
"Геть"
"Леді Берд"
"Форма води"
"Три білборди на кордоні Еббінг, Міссурі"

   Найкращий адаптований сценарій

Переможець: "Клич мене своїм ім'ям"

Номінанти:
"Горе-творець"
"Логан"
"Велика гра"
"Ферма Мадбаунд"

  Найкращий оператор

Переможець: Роджер Дікінс, "Той, що біжить по лезу 2049"

Номінанти:
"Темні часи"
"Дюнкерк"
"Ферма Мадбаунд"
"Форма води"

  Найкращі візуальні ефекти

Переможець: "Той, що біжить по лезу 2049"

Номінанти:
"Вартові Галактики. Частина 2"
"Конг: Острів Черепа"
"Зоряні війни: Останні джедаї"
"Планета мавп: Війна"
 
Найкращий дизайн костюмів

Переможець: "Примарна нитка"

Номінанти:
"Красуня і чудовисько"
"Темні часи"
"Форма води"
"Вікторія і Абдул"
 
Найкращий грим і зачіски

Переможець: "Темні часи"

Номінанти:
"Вікторія і Абдул"
"Чудо"
 
  Найкращий художник-постановник

Переможець: "Форма води"

Номінанти:
"Красуня і чудовисько"
"Той, що біжить по лезу 2049"
"Темні часи"
"Дюнкерк"
 
 Найкращий анімаційний фільм

Переможець: "Таємниця Коко"

Номінанти:
"Бос-молокосос"
"Годувальниці"
"Фердинанд"
"Ван Гог. З любов'ю, Вінсент"

   Найкращий документальний фільм

Переможець: "Ікар"

Номінанти:
Abacus: Small Enough to Jail
"Люди, села"
"Останні люди Алеппо"
"Стронг-Айленд"
 
   Найкращий короткометражний фільм

Переможець: "Німе дитя"

Номінанти:
"Початкова школа Де-Калб"
"11 годин"
"Мій племінник Еммет"
"Watu Wote: Всі ми"

    Найкращий короткометражний документальний фільм

Переможець: "Рай - це затор на 405-му шосе"

Номінанти:
"Едіт + Едді"
"Героїн (я)"
"Мистецтво ножа"
"Зупинка"
 
    Найкращий короткометражний анімаційний фільм

Переможець: "Дорогий баскетбол"

Номінанти:
"Вечірка в саду"
"Лу"
"Порожнє місце"
"Хуліганські казки"
 
 Найкращий монтаж

Переможець: "Дюнкерк"

Номінанти:
"Малюк на драйві"
"Тоня проти всіх"
"Форма води"
"Три білборди на кордоні Еббінг, Міссурі"
"Дюнкерк"

   Найкращий монтаж звуку (sound editing)

Переможець: "Дюнкерк"

Номінанти:
"Малюк на драйві"
"Той, що біжить по лезу 2049"
"Форма води"
"Зоряні війни: Останні джедаї"
 
  Найкраща пісня

Переможець: "Remember me" - "Таємниця Коко"

Номінанти:
"Mighty river" - "Ферма Мадбаунд"
"Mystery of love" - ​​"Клич мене своїм ім'ям"
"Stand up for something" - "Маршалл"
"This is me" - "Найбільший шоумен"

Переможці почесного “Оскара” 2018

Переможці в спеціальній нагороді “Почесний Оскар” стали відомі 6 вересня 2017 року, вручення нагород лауреатам відбулося 17 листопада 2017-го. Нагороду щорічно присуджуютьза внесок і досягнення в кінематографі, за роботи, які не мають відповідних категорій. Крім того, вони не обов’язково повинні бути зняті в поточному році.

“Почесною нагородою кіноакадемії” нагороджені:

  •     Чарльз Бернетт – американський режисер, сценарист, оператор
  •     Оуен Ройзман – американський кінооператор
  •     Дональд Сазерленд – актор з Канади
  •     Аньєс Варді – французький режисер
Про Vitaliy Ocheret 309 Статті
Редактор рубрик "Культура","Спорт", "Світ" та засновник музичного блогу "Red Indian on Black Motorcycle".