Мистецтво у чистому вигляді на New Wave Exhibition 2017

Живопис, графіка, скульптура, відео-арт, інсталяція, кіно, перформанси, музика; авангард, модерн, пост-модерн, подекуди пост-постмодерн — словом, нова хвиля. Сучасне мистецтво в розумінні сучасного покоління. Все це фестиваль New Wave Exhibition 2017, що пройшов минулим уїк-ендом у Львові.

1

На вході до FESTrepublic club! вишикувалась вражаюча черга. Народ підходить і підходить, багато людей підтягуються з Порохової вежі, де до цього діяла денна програма фестивалю. Благо, організатори попіклувалися про логістику й звідти курсували безкоштовні рейси, що транспортували людей прямо до FESTrepublic club!.

В середині стає все тісніше. Вже зібралось близько 1000 «адептів NWE» (так ведучі називали гостей фестивалю), які, після фесту мали вийти з локації зовсім іншими людьми.

— Об’єднання різних напрямків мистецтва в одному просторі дозволить кожному побачити та почути те, що цікаво саме йому. Це фестиваль, де будуть задіяні всі види чуття: зір, слух, запах, дотик, смак, інтуїція — щоб поринути у творчість з головою! – кажуть організатори.

Далі йду на терасу. Вигляд та масштаб мене вражають — на даху ще близько 1000 людей та кілька прикольних зон відпочинку. Це круто. Фестиваль об’єднав під одним дахом сотні робіт та інсталяцій більше, аніж 80 митців зі всієї країни: Химерний гігантський робот, єдиноріг, група червоних ляльок на проволоці, шум дерев, екран, де зображені вільні мустанги, екран, де безперервно транслюються різні відео, які пов’язані з темою «ліжко»; різні цікаві тематичні картини, міні-локації, кожна з яких розказую свою історію; неперевершені троянди різних кольорів в колбах;, інсталяція з сорока пар чорно-білих сорочок та футболок із зображеннями різних порід собак та ще мільйон усіляких цікавих штук.

Крім того, музична програма. В перший день її відкривав неординарний львівський гурт The Cancel Band. Джаз, фанк, хіп-хоп, електронщина. Вийшло доволі незвичне, проте дуже цікаве поєднання. Гітара у дусі Тома Морелло тільки додавала гарних вражень. Хлопці відіграли годинний сет, який добре зайшов численній публіці.

Також в цей вечір виступали популярні нині BRUNETTES SHOOT BLONDES та шведсько-фінський гурт Love Rebel Gang.

2

Прийшов на фестиваль вже пізно ввечері, саме свій сет завершувала група Submarinа. Народу в декілька разів менше, проте атмосфера творчості стала ще більш насиченою. Проходить секунд двадцять і я починаю жалкувати, що потрапив тільки на кінець виступу цього гурту. Тріо роздавало смачний сладж та стоунер – те, що я шукав. Хлопці справді змогли запалити та розкачати публіку (хоча, особисто мені трохи не вистачило більш енергетичної подачі). В результаті «Субмарину» кличуть на біс, на якому гурт знову видає гідну порцію правильної музики. Клас!

Далі на сцені SECRET AVENUE. Перше, що кидається в очі — це вокаліст із зовнішністю Роббі Вільямса та голосом Дейва Гаана. Все звучить фірмово. Багато сінтів, мало гітари, гарна ритм-секція — виходить якісний інді-поп. Виконання якісне, на рівні.

Але це ще не все. Паралельно гурт затіяв перформанс-колаборацію з художником Олександром Шатовим та дизайнером Ольгою Шуль. Праворуч від сцени стоять п’ять моделей в чорних вбраннях. Поки грають SECRET AVENUE, майстер робить нову колекцію одягу прямо на очах глядачів, гарно розфарбовуючи однотонний одяг моделей.

Вийшло мінімалістично, трохи дарково, проте справді суперськи. В цілому, як і увесь фестиваль. Комусь NWE міг показатись трохи дивним, комусь – ще якимось. Але насправді, я тільки тішуся з проведення подібних заходів. На них панує особлива енергетика, збираються різні люди (від олдскулу та молодих тусовщиків до сімей з грудними дітьми), однак всі розуміють куди й навіщо вони прийшли. Вони не бояться нових знайомств, нового цікавого досвіду, не бояться експериментів у мистецтві та житті. На таких заходах збираються музиканти, художники, дизайнери та інші творчі люди, які можуть відчути себе у своїй тарілці. Й New Wave Exhibition 2017 став гарним прикладом усього перерахованого вище.

Віталій Очерет, фото автора

Про Vitaliy Ocheret 320 Статті
Редактор рубрик "Культура","Спорт", "Світ" та засновник музичного блогу "Red Indian on Black Motorcycle".